Радіотелескопи допомогли знайти відсутні наднові

Австралійські астрофізики опублікували перші спільні зображення, отримані радіотелескопами ASKAP та обсерваторії Паркса. Вони демонструють одну ділянку Чумацького Шляху, заповнену безліччю раніше невідомих залишків наднових.

Чинні теоретичні моделі говорять про те, що з урахуванням віку та щільності зоряного населення Чумацького Шляху, в ньому має бути приблизно в п’ять разів більше залишків наднових, ніж зараз відомо астрономам. Щоб знайти відсутні наднові, австралійські дослідники скористалися допомогою радіотелескопів ASKAP та обсерваторії Паркса. Перший відрізняється здатністю отримувати зображення з високим ступенем деталізації, другий має можливість знімати широкі області неба.

Поєднавши знімки радіотелескопів, астрономи отримали зображення, що охоплює приблизно 1% площини Чумацького Шляху. Воно демонструє випромінювання газоподібного водню, пов’язане з процесами народження нових світил, а також гарячі газові бульбашки, що залишилися після загибелі світил. Загалом, астрономи ідентифікували понад 20 потенційних залишків наднових на спільному знімку ASKAP та обсерваторії Паркса. До цього їм було відомо лише про сім таких структур у цьому регіоні.

Цікаво, що окремо ні ASKAP, ні обсерваторія Паркса не змогли б побачити залишки наднових. Їхнє виявлення стало можливим лише завдяки координованій роботі радіотелескопів.

Комбіноване зображення площини Чумацького Шляху, отримане радіотелескопами ASKAP та обсерваторією Паркса. Джерело: R. Kothes (NRC) і EMU і POSUM / E. Carretti (INAF) і PEGASUS team.

Надалі дослідники мають намір картографувати весь Чумацький Шлях з таким самим рівнем деталізації. Вони сподіваються, що це дозволить їм ідентифікувати ще не менше ніж 1500, раніше невідомих, залишків наднових.

Раніше ми розповідали як астрономи зазнімкували залишок наднової, що спостерігався 1181 року.

За матеріалами https://www.mq.edu.au

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield
Найбільший кратер на Місяці виявився круглішим, ніж вважалося раніше
Зоряні ясла і наднові: камера темної енергії розкрила секрети Південної Вертушки
Космічне фото тижня: Магелланові Хмари крізь об’єктив астронавта