Пилова буря очима Mars Express

У квітні 2018 року в північному полярному регіоні Марсу утворилося кілька локальних пилових бурь. Одна з них була сфотографована автоматичним апаратом Mars Express. Представлене зображення демонструє, як буря виглядала з орбіти.

Марсіанська пилова буря (фото Mars Express) Джерело: ESA/DLR/FU Berlin

Пилові бурі, як правило, виникають, коли в південній півкулі Марса літо. У цей момент планета проходить перигелій і отримує максимум сонячного світла. Це призводить до більш сильних температурних перепадів, стимулюючим рух повітряних мас, здатних піднімати з поверхні частинки пилу.

Фотографія бурі була зроблена стереокамерою Mars Express. Його роздільна здатність становить 16 м/піксель. Зображення центрировано навколо точки з координатами 78° с.ш. і 106° сх.д.

Всього через місяць після того, як був зроблений представлений знімок, на Марсі почалася глобальна пилова буря, що закрила більшу частину неба планети. Її жертвою став ровер Opportunity, чиї сонячні батареї перестали виробляти достатню кількість енергії для продовження роботи. Події такого масштабу відбуваються на Марсі в середньому раз на десятиліття.

За матеріалами: https://www.esa.int