Пустеля Наміб із космосу

Представлений знімок був зроблений 27 жовтня 2019 року супутником Sentinel-2. На ньому зображена ділянка пустелі Наміб, яка тягнеться майже на 400 км уздовж південно-західного узбережжя Африки та вважається найдавнішою пустелею на нашій планеті — її вік може сягати 80 млн років. Пустельні або напівпустельні умови існували тут ще у ті часи, коли по землі ходили динозаври.

Пустеля Наміб із космосу. Джерело: ESA

Головну частину зображення займає Національний парк Наміб-Науклуфт. Він охоплює більшу частину пустелі Наміб та гірського хребта Науклуфт (ліва частина знімка). Загальна площа пильнованої території, становить 50 тис. км², тобто це четвертий за величиною національний парк у світі.

Головною пам’яткою парку є плато Соссусфлей, покрите глинистими та сольовими відкладами (його можна побачити у центрі знімка). Під час вологих періодів його западини періодично заповнюються опадами. Також до плато іноді доходять води річки Цаухаб, але це досить рідко.

Плато оточене великими піщаними дюнами. Їхній характерний червонувато-жовтогарячий відтінок обумовлений присутністю оксиду заліза. Висота найбільшої з них перевищує 300 м. На знімку можна побачити тонкі білі лінії — дороги, які з’єднують Наміб-Науклуфт з іншими регіонами країни.

На південь від плато розташоване знамените «піщане море» — дюнне поле, площа якого перевищує 30 тис. км². Його окремі дюни мають довжину від 10 до 20 км й висоту від 60 до 240 м. Серед них виділяється так звана «Дюна 7», яка підіймається на 383 м — вона вважається найвищою подібною структурою на Землі.

За матеріалами http://www.esa.int