Пуск корабля Starliner перенесено на невизначений термін

3 серпня ракета Atlas V мала би відправити до МКС космічний корабель CST-100 Starliner. Однак передстартовий відлік так і не був доведений до кінця. За кілька годин до пуску компанія Boeing заявила про його перенесення.

Ракета Atlas V із кораблем Starliner на стартовому майданчику. Джерело: Joshua Conti

Спочатку нова спроба відправити Starliner у космос була запланована на наступний день, але потім стало зрозуміло, що ситуація серйозніша, ніж здавалося. Тому ракету з кораблем повернули зі стартового майданчика у Будівлю вертикального збирання.

За наявними даними, причиною скасування запуску стали проблеми з рушійною установкою CST-100 Starliner. Під час передпольотного аналізу телеметрії інженери виявили нештатні показники індикаторів позицій клапанів. Остаточна причина проблеми наразі невідома. Але фахівці місії вже викреслили зі списку кількох «звичайних підозрюваних», зокрема й програмне забезпечення.

На даний момент невідомо, коли може відбутися запуск нового корабля. Але, швидше за все, це станеться не раніше наступного тижня. За найбільш несприятливого сценарію інженерам доведеться знімати Starliner з ракети, щоб оглянути його службовий відсік, де розташований проблемний клапан. У такому разі наступна спроба пуску може відбутися лише через кілька тижнів.

За матеріалами: https://blogs.nasa.gov