Пуск індійської ракети завершився невдачею

Вранці 12 серпня з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана відбувся пуск індійської ракети GSLV Mk.2. Метою місії було виведення на орбіту геостаціонарного супутника EOS-03, призначеного для дистанційного зондування Землі та моніторингу надзвичайних ситуацій.

Старт ракети GSLV Mk.2. Джерело: ISRO

Спочатку місія проходила у штатному режимі. Спершу від ракети відділилися бічні прискорювачі, потім — перший і другий ступінь. Однак згодом сталася надзвичайна подія: з невідомої причини двигун третього ступеня так і не запустився. У результаті ракета розвинула швидкість лише 4,8 км/c, чого було недостатньо для виходу на орбіту. Незабаром вона знов увійшла в земну атмосферу. За розрахунками балістиків, незгорілі уламки GSLV Mk.2 та супутника мали впасти в Андаманське море поблизу узбережжя Таїланду.

Ця невдача стала першою аварією індійської ракети з 2017 року. Варто зазначити, що останнім часом космічна програма Індії зіткнулася з деякими труднощами, більшість із яких пов’язані з пандемією COVID-19. Так, за весь минулий рік країна здійснила лише два пуски (у порівнянні з шістьма у 2019-му). Крім того, нещодавно був відкладений безпілотний тест космічного корабля «Гаганьян», запланований на кінець поточного року. Тепер він відбудеться не раніше середини 2022-го, а перший пілотований політ — не раніше 2023 року.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com