Приватна компанія запустить супутник-ретранслятор до Місяця

Компанія CommStar Space Communications оголосила про намір збудувати перший комерційний супутник-ретранслятор, призначений для передачі даних з Місяця. Апарат CommStar-1 планують розмістити на околицях точки Лагранжа L₁ системи «Земля-Місяць», розташованої на відстані приблизно 320 тис. км від нашої планети та 62 тис. км від її природного супутника. Розміщення в цій точці дозволить ретранслятору здійснювати ефективну передачу даних в обидві сторони.

Земля та Місяць з відстані 1,6 млн км. Джерело: NASA/NOAA

Апарат збудує компанія CommStar за підтримки Thales Alenia Space. Його збираються оснастити обладнанням, як для радіочастотного, так і для оптичного (лазерного) зв’язку. За заявою представників CommStar, супутник стане найбільшою й найдосконалішою комунікаційною платформою, що використовується для передачі інформації з Місяця. Передбачається, що його послуги будуть мати попит, як серед державних космічних агентств, так і серед приватних замовників.

CommStar планує запустити свій ретранслятор до 2023 року. Компанія поки не оголосила, який із пускових операторів буде залучений для його доставлення на навколоземну орбіту та подальшого виведення до точки Лагранжа.

За матеріалами https://commstar.space