Причиною аварії ракети Vega назвали людський фактор

Нещодавня аварія легкої ракети Vega, швидше за все, була пов’язана з помилкою в складанні її верхнього ступеня, а не з механічною несправністю одного з компонентів носія. Такого попереднього висновку дійшли представники компанії Arianespace після вивчення виробничої документації та польотної телеметрії.

Верхній ступінь ракети Vega. Джерело: ESA

Vega була запущена 17 листопада. Спочатку все йшло у штатному режимі. Але на 8-й хвилині польоту, після того, як двигун верхнього ступеня увімкнувся, ракета вийшла з-під контролю. Вона почала швидко відхилятися від розрахункової траєкторії, врешті увійшовши в атмосферу Землі. Уламки ракети та її корисне навантаження впали в Північний Льодовитий океан.

Проаналізувавши наявні дані, фахівці Arianespace дійшли висновку, що причиною аварії став людський фактор. Судячи з усього, під час збірки інженери переплутали кабелі, що ведуть до двох механізмів системи управління вектором тяги верхнього ступеня. Вони повертають насадку двигуна, що дозволяє змінювати напрямок руху й орієнтацію ракети. В результаті, коли Центр управління направив команду одному з виконавчих механізмів носія, насправді вона була реалізована іншим механізмом. Це призвело до миттєвої втрати контролю та загибелі ракети.

Двигун верхнього ступеня ракети Vega. Джерело: ESA

Нагадаємо, що це лише попередній висновок. Arianespace і ESA створили спільну комісію для з’ясування причини збою і складання офіційного звіту про інцидент. Однак це не завадило компанії заявити, що, оскільки аварія не була пов’язана з конструкцією ракети, вона не вплине на графік її наступних запусків.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір