Пряма трансляція запуску місії Inspiration4

Сьогодні з космодрому на мисі Канаверал має відбутися запуск першої в історії приватної пілотованої космічної місії Inspiration4. Жоден із чотирьох учасників польоту не є професійним астронавтом і не працює в державних аерокосмічних установах.

Ракета Falcon і корабель Crew Dragon, що будуть задіяні в місії Inspiration4. Джерело: SpaceX

Ініціатором польоту є мільярдер Джаред Айзекман (Jared Isaacman), засновник і виконавчий директор компанії Shift4 Payments. За його словами, мета місії полягає у збиранні коштів на підтримку дитячого госпіталю Святого Юди та на боротьбу з раком. Він викупив усі місця на рейс.

У польоті візьме участь медична працівниця Гейлі Арсено (Hayley Arceneaux). У дитинстві в неї діагностували рак кісток і вона проходила хіміотерапію. Гейлі вдалося подолати хворобу, але лікарям довелося замінити їй колінний суглоб і вставити титановий стрижень у ліве стегно. Отже, вона стане першою в історії людиною з протезами, яка побуває в космосі.

   Екіпаж місії Inspiration4. Джерело: SpaceX

Третім і четвертим учасниками польоту є популяризаторка науки Заян Проктор (Sian Proctor) і колишній льотчик Крістофер Семброскі (Christopher Sembroski). Проктор отримала місце на борту після перемозі в конкурсі, організованому для користувачів платформи Shift4 Payments. Семброскі опинився серед учасників завдяки товаришу, який зробив пожертву на користь госпіталю Святого Юди та був обраний у результаті лотереї. Однак із якихось причин він відмовився летіти в космос і поступився своїм місцем Крістоферу.

Загальна тривалість місії складе три дні. Crew Dragon буде виведений на орбіту з апогеєм 575 км. Це вище за орбіту МКС і наближається до висоти телескопа Hubble. Іншою важливою особливістю польоту є те, що для запуску буде використаний перший ступінь Falcon 9, що вже двічі літав у космос. Оскільки корабель не буде стикуватися з МКС, інженери встановили в його носовій частині спеціальний оглядовий купол — найбільший з усіх, які коли-небудь використовувалися на космічному апараті.

П’ятигодинне вікно для запуску Inspiration4 відкриється 16 вересня о 00:02 за всесвітнім часом (3:02 за Києвом). За прогнозами синоптиків, ймовірність сприятливих погодних умов становить 80%.

Посилання на пряму трансляцію старту: