Пряма трансляція запуску JUICE

Лише за кілька годин із космодрому Куру у Французькій Гвіані відбудеться один із найважливіших запусків 2023 року. Ракета Ariane 5 відправить у космос JUICE — місію, яка займеться вивченням найбільших крижаних супутників Юпітера.

Місія JUICE в уявленні художника. Джерело: ESA/ATG medialab

Ми вже вельми докладно розповідали про технічне влаштування JUICE та його завдання. Нагадаємо головне. Основними цілями JUICE стануть супутники Ганімед, Каллісто та Європа. Вважається, що під їхніми крижаними поверхнями ховаються величезні океани. Вчені припускають, що вони мають умови, сприятливі для формування і підтримки життя.

Для запуску JUICE буде використана ракета Ariane 5. Ця місія стане останньою в історії європейського носія. Йому на зміну прийде нова ракета Ariane 6.

Пряма трансляція запуску JUICE

Запуск JUICE відбудеться 13 квітня о 15:15 за київським часом. Пряма трансляція події буде вестися на сайті ESA та на ESA Web TV.

Запланована послідовність подій виглядає наступним чином. О 15:42 JUICE відокремиться від верхнього ступеня Ariane 5. О 15:51 ESA отримає від нього першу телеметрію. О 16:55 відбудеться розгортання велетенських сонячних батарей апарата, сумарна площа яких становить 90 м². Вони забезпечать JUICE достатньою для роботи в околицях Юпітера кількістю енергії. Апарат оснащений парою селфі-камер, призначених для моніторингу розгортання сонячних батарей та антени радара. Очікується, що зроблені ними знімки ESA опублікує ввечері 13 або 14 квітня.

Подорож JUICE до своєї цілі займе вісім років. Щоб набрати необхідну швидкість, апарат виконає чотири гравітаційних маневри (три — в околицях Землі та один — біля Венери). Крім того, він пролетить повз астероїд Роза. Зонд вийде на постійну орбіту навколо Юпітера влітку 2031 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine