Пропалення першого ступеня SLS тривало менше запланованого

17 січня спеціалісти Космічного центру ім. Стенніса здійснили важливий тест — пропалення першого ступеня надважкої ракети SLS, що імітує її орбітальний пуск. План випробування передбачав, що воно триватиме 8,5 хвилини.

Пропалення першого ступеня SLS. Джерело: NASA

На 45 секунді тесту контролер оголосив про відмову компонента одного з двигунів RS-25. За словами інженерів, після цього всі чотири силові агрегати продовжували демонструвати непогані показники, тому випробування не було зупинено. Щоправда, через 20 секунд після цього бортовий комп’ютер ступеня самостійно вирішив заглушити двигуни. На цьому пропалення було завершено.

На прес-конференції, що відбулася після тесту, фахівці NASA не назвали конкретних технічних причин, які призвела до його дострокового припинення. За їхніми словами, спочатку необхідно вивчити, зібрані під час випробування дані та сам ступінь. Після цього буде ухвалено рішення про доцільність проведення повторного пропалення.

Двигун RS-25, встановлений на першому ступені ракети SLS. Джерело: NASA

Ступінь SLS, що пройшов випробування, буде залучений до місії Artemis I, в межах якої ракета відправить до Місяця безпілотний корабель Orion. На цей час місія запланована на кінець цього року. Але річ у тім, що NASA зможе вкластися в зазначений термін лише в тому випадку, якщо ступінь покине територію випробувального центру до кінця лютого. Якщо ж з’ясується, що дострокове припинення пропалення спричинене якоюсь серйозною неполадкою або буде прийняте рішення повторити процедуру, щоб зібрати більше даних — тоді графік витримати не вдасться, і місія Artemis I безперечно відбудеться не раніше 2022 року.

За матеріалами https://spaceflightnow.com