Прототип Starship зазнав аварії під час посадки

10 грудня фахівці SpaceX провели довгоочікуване висотні випробування атмосферного прототипу нового космічного корабля Starship, що мав індекс SN8. Він був запущений з випробувального майданчика компанії в Бока-Чіка (штат Техас). Політ був складним. Інженери хотіли випробувати зліт на трьох двигунах Raptor, а також перевірити працездатність «крил» апарату й ефективність посадкового маневру.

Прототип Starship SN8. Джерело: SpaceX

Апарат успішно стартував. Через деякий час після відриву від стартового майданчика один із двигунів пристрою вимкнувся. Невеликий вогонь також можна було побачити в моторному відсіку, але поки невідомо, чи вплинуло це на подальший хід випробувань. SN8 досяг робочої висоти (12,5 км) і завис, а далі почав спускатися.

Під час спуску прототип виконав поворот і деякий час знижувався в горизонтальному положенні, здійснюючи контроль за допомогою аеродинамічних елементів. Потім SN8 повернувся назад у вертикальне положення і почав гальмування. На жаль, на даному етапі щось пішло не так — він активував усього два двигуни з трьох, і їх не вистачило, щоб повністю погасити посадкову швидкість. В результаті апарат зруйнувався під час приземлення.

Незважаючи на втрату апарата, SpaceX точно може записати цей тест у свій актив. SN8 успішно виконав більшу частину програми польоту, і дані, зібрані під час нього, ймовірно, будуть використані при підготовці наступного прототипу Starship. Цікаво, що голова компанії Ілон Маск, який дуже обережно оцінював імовірність повного успіху випробувань на рівні 33%, після їх завершення залишив такий пост у своєму Twitter-акаунті: «Марс, ми йдемо!»