Прототип Starship розбився під час посадки

2 лютого SpaceX провела висотне випробування прототипу нового космічного корабля Starship під номером SN9. Програма польоту була схожа на грудневий тест, у якому брав участь Starship SN8. Передбачалося, що прототип досягне висоти 10 км, зависне, перемкнеться на посадкові баки та почне керований спуск із використанням аеродинамічних рулів. Біля землі він повинен був зайняти вертикальне положення, активувати два двигуни Raptor і здійснити м’яку посадку.

Перебіг випробування Starship SN9. Джерело: John Kraus

В цілому політ SN9 був дуже схожий на випробування його попередника. Апарат успішно виконав більшу частину запланованої програми. Але, судячи з кадрів трансляції, під час маневру приземлення один із двигунів Raptor просто не запустився. В результаті прототип не зміг знизити швидкість, врізався в посадковий майданчик, розбився та перетворився на вогняну кулю. Загалом політ тривав 6,5 хвилин.

Представники SpaceX уже підтвердили, що аварія сталася через двигун, який не увімкнувся. Однак ця невдача навряд чи сильно вплине на плани компанії. Найближчими днями її співробітники почнуть тестувати наступний прототип Starhip SN10. Він уже стоїть на стартовому майданчику — його можна було побачити під час трансляції польоту SN9.