Прощальний танець: місія Hera зазнімкувала Землю та Місяць, які віддаляються

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало анімацію, зроблену зондом Hera. Залишаючи рідну планету, він озирнувся, щоб показати Місяць, що обертається навколо неї.

Місія Hera була запущена 7 жовтня. Її метою є подвійний астероїд Дідим. У вересні 2022 року в його супутник Діморф врізався зонд NASA. Це бомбардування було частиною експерименту з перевірки методів відхилення від Землі небезпечних небесних тіл. Hera повинна буде вивчити місце удару і те, як він вплинув на пару астероїдів.

Незабаром після запуску Hera, інженери активували її наукові інструменти, щоб протестувати та відкалібрувати їх. Одним із них є прилад TIRI (Thermal Infrared Imager), наданий для місії Японським агентством аерокосмічних досліджень.

TIRI призначений для знімкування Діморфа в середньому інфрачервоному діапазоні. За графіком «теплової інерції» ділянок поверхні (тобто швидкості зміни їхньої температури) вчені зможуть судити про такі фізичні властивості, як шорсткість, розподіл частинок за розмірами та пористість.

Щоб перевірити роботу TIRI, фахівці місії вирішили націлити його на Землю та Місяць. Прилад знімкував їх у проміжку між 10 жовтня (тоді Hera перебувала на відстані 1,4 млн км від Землі) і 15 жовтня (до цього числа Hera віддалилася на дистанцію в 3,8 млн км). Опублікована ESA анімація демонструє, як Земля поступово зменшується в розмірах, а Місяць, що рухається навколо нашої планети, змінює фази, і його диск з наполовину освітленого стає повністю освітленим.

За матеріалами ESA

Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield
Найбільший кратер на Місяці виявився круглішим, ніж вважалося раніше
Зоряні ясла і наднові: камера темної енергії розкрила секрети Південної Вертушки
Космічне фото тижня: Магелланові Хмари крізь об’єктив астронавта
Арктика втратить льодовий покрив у 2027 році
Чи допоможе астероїд астронавтам дістатися Марса
Докази сонячного супершторму 2600 років тому знайшли в кільцях дерев