Пропалення першого ступеня SLS відбудеться у другій половині січня

Фахівці Космічного центру ім. Стенніса розпочали підготовку останнього, найважливішого тесту першого ступеня нової американської надважкої ракети SLS, у межах якого вона пройде 8,5-хвилинне пропалення, що імітує її орбітальний запуск. Наразі проведення випробування заплановано на 17 січня.

Випробувальний стенд космічного центру ім. Стенніса. Джерело: NASA

Пропалення SLS стане кульмінацією випробувальної програми, що складається з восьми окремих тестів. Сьомий із них був завершений 20 грудня. Тоді інженери вперше заправили ступінь кріогенним паливом (рідким воднем і киснем), і він провів у такому стані дві години. За результатами перевірки фахівці не виявили жодних протікань у баках і трубопроводах. Усі системи відпрацювали як належить.

Перший ступінь SLS оснащений чотирма модифікованими двигунами RS-25. Раніше вони використовувалися на багаторазових космічних кораблях Space Shuttle. Кожен з них мав три таких двигуни, які після завершення польоту знімалися та переміщалися до контрольного центру для огляду та заміни необхідних компонентів. Оскільки SLS є одноразовою ракетою, тепер вони будуть використовуватися лише один раз.

Завантаження першого ступеня SLS на баржу. Джерело: NASA

У разі успіху остаточного тесту перший ступінь SLS буде переправлений на мис Канаверал, де його почнуть готувати до запуску в межах місії Artemis I. Поки що він запланований на кінець поточного року, але з великою часткою ймовірності його може бути перенесено на 2022 рік.

За матеріалами https://www.nasa.gov