«Пропалення» першого ступеня SLS буде здійснене в середині листопада

На початку нинішнього року перший ступінь нового надважкого носія SLS був перевезений зі складального підприємства до Космічного центру ім. Стенніса. Після цього інженери розпочали комплексні перевірки агрегату, щоб переконатись у його готовності до космічного старту.

Програма тестування розділена на вісім основних випробувань. На даний момент NASA успішно завершила шість із них. 30 жовтня відбудеться сьоме випробування, під час якого резервуари ступеня будуть заповнені рідким киснем і рідким воднем. Далі має пройти остаточний тест, відомий як Green Run test. Під час нього інженери здійснять повноцінне 8,5-хвилинне «пропалення» двигунів ступеня, що імітуватиме запуск ракети. На нещодавній телеконференції представники NASA, а також компаній Boeing і Aerojet Rocketdyne заявили про намір провести його 14 листопада.

Це стане кульмінацією всієї програми тестування SLS. Якщо «пропалення» не виявить будь-яких значних аномалій, перший ступінь носія буде підготовлений до транспортування на мис Канаверал. Згідно з чинним графіком, він має залишити стіни випробувального центру 14 січня 2021 року.

На мисі Канаверал вже знаходиться ряд інших компонентів місії Artemis I, включно з твердопаливними прискорювачами та космічним апаратом Orion. Там вони будуть піддані фінальним перевіркам, після чого їх підготують до запуску. Згідно з поточним графіком, він запланований на листопад 2021 року.

За матеріалами: https://spacenews.com