Проблеми зі Starliner викликали занепокоєння щодо польоту «Гаганьяна»

Проблеми, через які космічний корабель Starliner ніяк не може відстикуватися від Міжнародної космічної станції викликали занепокоєння у голови Індійської космічної агенції ISRO. Він побоюється, що такі ж негаразди можуть статися і під час першого пілотованого польоту корабля «Гаганьян».

Суніта Вільямс та Баррі Вілмор
Суніта Вільямс та Баррі Вілмор. Джерело: phys.org

Реакція Індійської космічної агенції

Новий космічний корабель Starliner лишається пристикованим до станції. Фахівці продовжують оцінювати технічний стан його двигунів. Двоє астронавтів, які прибули на МКС на ньому, так і залишаються у невагомості. Нещодавно вся ця ситуація примусила висловитися навіть голову Індійської космічної агенції ISRO.

Шрідхара Соманат нещодавно прокоментував ситуацію, через який Суніта Уільямс та її напарник Баррі Вілмор затримуються на станції вже 60 днів. Вільямс — громадянка США і в космосі неодноразово бувала як представниця саме цієї країни. Однак вона має індійське походження, тож не дивно, що за цим польотом уважно стежать і в ISRO.

«Гаганьян»

Соманат прокоментував ситуацію з Вільямс у межах розповіді про те, що, на його думку, сталося зі Starliner і як цю проблему можна розв’язати. Він не лише керівник, а й космічний інженер, тому його думку можна вважати експертною.

При цьому розмова Сомната досить швидко перейшла з американської астронавтки на майбутній політ космічного корабля «Гаганьян». ISRO вже кілька років розробляє цей проєкт, і його реалізація затягується. Але це можна зрозуміти: пілотований космічний апарат — одна з найскладніших речей, які коли-небудь були створені людиною.

Якщо проєкт «Гаганьян» вдасться реалізувати, Індія стане четвертою державою, яка впоралася із цим завданням самотужки після СРСР, США та КНР. Тому в ISRO намагаються все ретельно перевіряти заздалегідь. Поки що перший пілотований політ призначений на грудень цього року. Однак нікому не хочеться, аби з кораблем сталося те саме, що і зі Starliner.

За матеріалами www.businesstoday.in

Гравітаційні хвилі відкривають раніше небачені властивості нейтронних зір
Китайці досліджують у космосі стародавні мікроорганізми
3D-друк на орбіті: екіпаж МКС вперше надрукував металеву деталь
На Місяці знайшли сліди вулканізму віком 120 млн років
Космічний детектив: телескоп Hubble розкрив таємницю зниклої марсіанської води
За марсіанським ґрунтом: Китай запустить місію «Тяньвень-3» у 2028 році
Інопланетне життя може не знати, що таке день і ніч
BepiColombo вперше зазнімкував південний полюс Меркурія
Крики та сварки: NASA визнала розбіжності з Boeing щодо Starliner
Клімат не змінюється? Температура повітря у Києві встановила новий рекорд