Правила життя Макса Полякова, Firefly Aerospace

Максим Поляков,
бізнесмен, 42 роки

Міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та IT, доктор економічних наук та громадський діяч. Керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures Partners, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS DA, SETS, Renatus, Maxpay та інших. Ідейний засновник Асоціації Noosphere.

Якщо вам вдається заробити гроші, витрачайте їх негайно, бо вони люблять рух та енергію.

Твоя мрія ніколи не здійсниться без команди, яка поруч із тобою, підтримує, вірить у твої ідеї та поділяє ті самі погляди.

Я забороняю робити офіс Noosphere у Кремнієвій долині. Ми інвестуємо величезні кошти в Україну, в освітні проєкти, наприклад планетарій, космічний музей, RoboFest, Vernadsky Challenge.

Я вірю в ідею, що ти маєш поважати місце, де народився, і всіма силами намагатися зробити його кращим. Це робить нас щасливими.

У 12-13 років я брав участь у канадсько-українських парламентських програмах у Конгресі та ЄС, потім – програмах Сороса. Я був одним із найкращих у фізиці та математиці в СРСР і бачив, що світ інший. Це давало внутрішнє враження, що я можу все.

На мою думку, ми єдина компанія, яка поєднує унікальний космічний досвід СРСР і США.

Ми завжди повинні знати відповідь на запитання: чому ми це робимо?

Важливо дати можливість дітям побачити світ і розширити світогляд. Ми хочемо, щоб вони вірили, що можуть зробити значні речі, здатні принести у світ добро. Намагаємося дати молоді пристрасть до змін на краще та віру, що все можливо. Допомагаємо повірити у себе. Говоримо їм: візьміть та створіть.

Я народився 1977 року в Радянському Союзі. Коли мені було 14, він розпався. Мама сказала, що навіть у погані часи лікарі та адвокати заробляють гроші, тому я і став лікарем. Але, як і всі хлопці, мріяв продовжити кар’єру батька, високопоставленого інженера в космічних програмах. Тому це теж мало великий вплив.

Ракета це, мабуть, найбільш економічно невигідний бізнес у космосі. Процес створення — складний, одна помилка у створенні чи складанні призводить до вибуху. Але ракета це транспорт, без якого ви ніхто.

Ми хочемо побудувати вертикально інтегрований холдинг, який матиме власні супутники та ракети різних класів, власну систему космічної трансформації, місячний десант, платформи для аналізу даних. Це дуже довга 50-річна історія.

Ноосфера винайдена Вернадським. Він вважав, що вона найвища з усіх сфер, сфера розуму. «Ноос» давньогрецькою мовою означає «знання». Знання це те, що існує всередині ноосфери. Те, що раніше ніхто не міг поєднувати.

Якщо ви втратите пристрасть, вона ніколи не повернеться до вас. Зовсім не обов’язково одразу гнатися за грошима.

Я — українець, і відчуваю, як сильно Україна залежна від інших країн. Що ми намагаємося зберегти для дітей – це відчуття їхньої свободи. Останнє, що ви можете брати у людей, — це їхня свобода.

Щоб домінувати у космосі, потрібно починати із запуску ракети. Потім відбувається збирання та аналіз інформації — зображення, погодні дані тощо. Noosphere зробить все одночасно: у нас є компанія з аналізу даних (EOS) та запуск (Firefly).

Коли ми зайшли в космічний бізнес, то усвідомили: на цьому трильйонному ринку виживе лише кілька компаній.

Основним інструментом, за допомогою якого ми виховуємо талановиту молодь в Україні, — інжинірингові школи. Це безплатний проєкт. Сьогодні не соціалізм та не капіталізм. Якщо ви вважаєте, що робите добро, поверніть це добро своїй країні.

Коли ти робиш щось, спочатку мусиш знати, навіщо це робиш, що з цього вийде. Потім — ризики та можливості для людства. Це все про знання— як ви володієте ними, комбінуєте і зберігаєте їх.

Я не вірю у поганих людей. В Україні справді дуже багато талановитих професіоналів. Вони, безумовно, того ж самого рангу, що й люди з NASA. Усі вони мали нереалізовані мрії. І я теж колись хотів зробити щось на зразок ракети.

Я проти всіх клубів мільйонерів. Скільки грошей візьмеш із собою на той світ? Нас не стане, діти отримають що-небудь у спадок, а все багатство поділять хлопці у костюмах та краватках. Це не правильно.