Повторне випробування Starliner знову перенесли

Компанія Boeing підтвердила чергове перенесення повторного безпілотного випробування корабля CST-100 Starliner. Повідомляється, що політ відбудеться не раніше серпня-вересня поточного року. В офіційній заяві Boeing зазначено, що нова дата буде відома зважаючи на стикування корабля з МКС, наявності доступної ракети Atlas V і вільного майданчика для запуску.

Кілька місяців тому повідомлялося, що новий пуск CST-100 Starliner відбудеться у квітні чи травні. Однак NASA і Boeing довелося переглянути ці плани. Через стрибок напруги під час наземних випробувань блоки авіоніки на кораблі були пошкоджені, що призвело до необхідності їхньої заміни. Наступною проблемою стали аномальні морози в Техасі, які завадили інженерам провести в заплановані терміни всі належні перевірки програмного забезпечення.

Капсула екіпажу корабля CST-100 Starliner

У компанії Boeing стверджують, що Starliner буде готовий до польоту до кінця травня, але його негайний запуск вже неможливий через те, що на початку червня на МКС має прибути вантажний Dragon з компонентами нових сонячних батарей. Цей корабель разом з пілотованим Crew 2 займе обидва стикувальних порти, які може використовувати Starliner. Оскільки NASA хоче якомога швидше завершити модернізацію системи енергозабезпечення станції, місія Dragon зараз в пріоритеті.

Згідно з заявою Boeing, компанія використовує нову затримку, щоб провести додаткове тестування програмного забезпечення. Проблеми з ним стали однією з основних причин, що виникли під час першого випробувального польоту Starliner у грудні 2019 року — корабель так і не зміг зістикуватися з МКС.

За матеріалами: https://spacenews.com