Повне сонячне затемнення над Ла-Сіллею

Минулого року обсерваторія Ла-Сілья, збудована на вершині однойменної гори, відзначила 50 років від початку своєї роботи. Цей ювілей дуже вдало збігся з рідкісним небесним явищем — повним сонячним затемненням, яке спостерігалося 2 липня 2019 року. Того дня місячна тінь пройшла через Південну Америку, на шляху «накривши» й місце розташування обсерваторії.

Полное солнечное затмение над обсерваторией Ла-Сілья. Источник: ESO/ M. Zamani

Представлене зображення було отримане на вершині Ла-Сілья під час повної фази затемнення, коли Місяць повністю закрив Сонце. У цей момент співробітники та відвідувачі обсерваторії змогли побачити появу сонячної корони — яскравого ореолу, що оточує наше світило і є верхнім шаром його атмосфери, розігрітим до температури понад мільйон градусів. Також на небі з’явилося кілька найяскравіших зір та планет.

Повна фаза затемнення 2 липня 2019 на Ла-Сілья тривала менш як хвилину. Наступного разу подібне видовище там можна буде побачити лише 2231 року, хоча найближчий «візит» місячної тіні до Південної Америки відбудеться дуже скоро — 14 грудня 2020 року.

За матеріалами https://www.eso.org