16 серпня відбудеться прем’єра одного з найочікуваніших фантастичних фільмів 2024 року. Мова про картину «Чужий: Ромул», яка має повернути легендарних інопланетних монстрів із кислотою замість крові на великі екрани. Але наскільки виправдані очікування кіноманів? Розповідаємо все, що варто знати про цю картину.
Про що буде «Чужий: Ромул»?
«Чужий: Ромул» є т. зв. інтерквелом. Його дія розгортається між подіями оригінального «Чужого» Рідлі Скотта та «Чужих» Джеймса Кемерона. У центрі сюжету — група злодіїв, які пробираються на занедбану космічну станцію «Ромул» з метою викрасти цінне обладнання. Незабаром з’ясовується, що там проводилися таємні експерименти над ксеноморфами. Тепер героям потрібно знайти спосіб, як покинути станцію, поки вони не стали інкубаторами для інопланетного паразита.
Хто зафільмував «Чужий: Ромул»
«Чужий: Ромул» зафільмував уругвайський режисер Феде Альварес. Він відомий масовому глядачеві за такими фільмами, як «Зловісні мерці» 2013 року та «Не дихай». Вони досить наочно демонструють основи його режисерського почерку. Це вельми похмурі стрічки, в яких практично немає жартів або якихось гумористичних моментів для розрядки. Герої Альвареса часто зазнають катувань і режисер не боїться демонструвати в кадрі навіть найкривавіші та шокуючі моменти.
Водночас Альварес зазвичай витримує баланс і не скочується в тортурне порно (так називають фільми, автори яких роблять акцент на надмірно реалістичних сценах насильства та знущань). Режисер вміє створювати атмосферу саспенсу і ставити вельми напружені сцени, від яких перехоплює подих.
Хто зіграв у фільмі
Каст фільму «Чужий: Ромул» здебільшого складається з молодих і не найвідоміших акторів. Головну роль виконує Кейлі Спейні. Нещодавно її можна було побачити в таких картинах, як «Прісцилла» та «Повстання Штатів».
За словами режисера, він навмисно брав на ролі лише молодих акторів. На думку Альвареса, що молодший персонаж, то складніше глядачам сприймати його смерть. Крім того, оскільки у фільмі немає зірок, це підвищує градус напруги, адже кожний герой може загинути на екрані в будь-який момент.
Чим надихалися творці
Як ми вже сказали, дія «Ромула» розгортається в проміжку між «Чужим» і «Чужими». За словами творців, вони спробували з’єднати їхні найсильніші сторони: хоррор-складову картини Рідлі Скотта та екшн-складову фільму Джеймса Кемерона. І трейлери «Ромула» демонструють безліч візуальних відсилань до них. Тут і знайомі звуки, і детектори руху, і зброя, що дуже нагадує імпульсні гвинтівки морпіхів, і переосмислення сцен, на кшталт тієї, в якій капрал Хікс вчив Ріплі поводженню зі зброєю.
На візуальну естетику фільму також величезною мірою вплинула гра Alien Isolation. Її дія теж розгорталася між подіями «Чужого» та «Чужих» на списаній космічній станції.
Хронометраж та рейтинг
Хронометраж фільму «Чужий: Ромул» становить 119 хвилин. Це приблизно стільки, скільки йшли оригінальний «Чужий» і «Прометей». Як і всі попередні фільми серії, «Ромул» отримав дорослий рейтинг R — за кривавий зміст і використання нецензурної лексики.
Чи буде «Чужий: Ромул» хорошим?
Сага про ксеноморфів уже досить давно не може потішити своїх шанувальників, особливо якщо йдеться про фільми. «Прометей» і “Чужий: Заповіт” фактично завели франшизу в глухий кут. Тому багато хто сподівається, що «Чужий: Ромул» зможе повернути її на правильний шлях. Але наскільки виправдані такі очікування?
Поки фільм не вийшов, ми можемо робити лише припущення. Досвід попередніх робіт свідчить, що Феде Альварес має більш ніж достатню компетенцію, щоб повернути «Чужого» до початку і зробити міцний хоррор, на який так чекають багато фанатів. Завадити йому в цьому здатні сценарій і персонажі. Сильною ланкою всіх класичних фільмів про ксеноморфів були добре прописані герої, імена багатьох з яких давно стали загальними. Чи вдасться молодим персонажам «Ромула» так само запасти в душу глядачів — це гарне питання.
Проти фільму також може зіграти й надлишковий фансервіс. За деякими трейлерами складається враження, що «Ромул» мало не цілком складається з відсилань до попередніх картин. Але ж хотілося, щоб картина не тільки повторювала сюжетні ходи своїх великих попередників, а й порадувала нас чимось новим.
Зовсім скоро ми дізнаємося, чи зможе Альварес виправдати наданий йому кредит довіри. Звичайно, малоймовірно, що він зафільмував кіно, яке можна буде поставити в один ряд з «Чужим» і «Чужими». Але принаймні ми маємо шанси отримати добротно зроблений фільм, після перегляду якого не буде шкода витраченого часу. А якщо «Ромул» ще й виявиться фінансово успішним, у майбутньому ми, найімовірніше, знову побачимо ксеноморфів на великих екранах.