Потенційно небезпечний астероїд 2006 QV89 зблизиться із Землею 9 вересня

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало на своєму сайті список астероїдів, що становлять найбільшу потенційну небезпеку для нашої планети. До нього увійшли 870 об’єктів, що мають відмінну від нуля можливість зіткнення з Землею в найближчі сто років

Навколоземний астероїд в уявленні художника. Джерело: Science, NASA & Satellites

Четверте місце в цьому списку посідає астероїд 2006 QV89, який вкотре зблизиться із Землею 9 вересня поточного року. Результати моделювання його орбіти говорять про те, що він пройде на відстані 6,7 млн км. Водночас не виключається і невелика ймовірність зіткнення з ним — наразі вона оцінюється як 1 до 7299.

За словами експертів, точнішу оцінку вони зможуть дати в липні, коли астероїд підійде до Землі досить близько, щоб краще визначити його орбітальні характеристики. За попередніми даними, 2006 QV89 належить до групи «аполлонів». Його розмір становить близько 40 м — це трохи менше за тіло, що утворило знаменитий кратер Беррінджер в Аризоні.

Що стосується першого місця в списку ESA, то зараз його посідає астероїд 2010 RF12. Існує 6%-ва ймовірність того, що у 2095 році він зіткнеться із Землею. На щастя, поперечник цього об’єкта становить лише 7-9 м. Це означає, що в разі «прямого попадання» він, найімовірніше, вибухне у верхніх шарах атмосфери без шкоди для земної поверхні.

За матеріалами https://www.space.com