Померла астронавтка Міллі Х’юз-Фулфорд

Колишня астронавтка NASA Міллі Х’юз-Фулфорд (Millie Hughes-Fulford) померла 2 лютого 2021 року в віці 75 років. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Національної аерокосмічної адміністрації США.

Міллі Х’юз-Фулфорд перед своїм єдиним космічним польотом. Джерело: NASA

Міллі Х’юз-Фулфорд народилася 21 грудня 1945 року в місті Мінерал-Веллс (штат Техас). Закінчивши середню школу, вона отримала ступінь доктора філософії з радіаційної хімії в Техаському жіночому університеті. У 1978 році Х’юз-Фулфорд уперше подала заявку на вступ до загону астронавтів NASA і спочатку не змогла пройти відбір, але не здалась і продовжила боротьбу за право літати в космос. Її зусилля врешті принесли плоди: в 1983 році вона була зарахована до групи підготовки астронавтів.

Міллі Х’юз-Фулфорд здійснила свій перший і єдиний космічний політ у 1991 році на шаттлі Columbia в якості фахівця місії STS-40. Вона проводила експерименти на борту лабораторії Spacelab. Загалом політ тривав 9 днів 2 години 15 хвилин. Також треба відзначити, що до складу екіпажу тоді вперше ввійшли три жінки.

Хоча Х’юз-Фулфорд більше не літала в космос, вона брала активну участь у підготовці ряду експериментів, проведених під час наступних місій шаттлів і на борту МКС. Вона також вивчала медицину, ставши автором понад 120 наукових праць. Її остання стаття була присвячена лімфомі. Астронавтка боролася з цим серйозним недугом сім років, але в підсумку все ж стала жертвою хвороби.

За матеріалами: https://www.nasa.gov