Політ над Ганімедом

7 червня космічний апарат Juno пролетів на відстані всього 1038 км від поверхні Ганімеда. Це був найближчий візит земного посланця до найбільшого юпітеріанського супутника за останню чверть століття — перед цим його відвідав зонд Galileo ще у 2000 році. А наступного дня Juno знову наблизилася до Юпітеру, пройшовши у 3400 км від верхівок його хмар.

Представлене відео дозволяє отримати уявлення, які неймовірні видовища побачив Juno за ці два дні. Для створення тривимірних зображень Ганімеда та Юпітера фахівці використали знімки, зроблені космічним апаратом, проєктуючи їх на цифрову сферу.

3,5-хвилинне відео починається з того, що Juno наближається до Ганімеда, рухаючись із відносною швидкістю 67 тис. км/год (18,6 км/с). Ми бачимо два основних типи супутникової поверхні: старіші більш темні регіони та молодші світлі. Вважається, що перші утворилися в результаті сублімації льоду, який колись їх покривав. Також в анімації можна побачити кратер Трос — одне з найбільших та найпомітніших ударних утворень на супутнику.

Ганімед. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

Далі Juno наближається до Юпітера. В момент найбільшого зближення його відносна швидкість становить 210 тис. км/год (58,3 км/с). Ми можемо спостерігати низку особливостей атмосфери газового гіганта, включаючи циркумполярні циклони в його північній півкулі, а також кілька масштабних штормів у південній. Завдяки характерному зовнішньому вигляду (вони схожі на білі овали) фахівці назвали їх «нитками перлів». Використовуючи зібрану інформацію, команда супроводу також додала спалахи блискавок, що висвітлюють хмарний покрив планети.

Варто також зазначити, що інженери місії використали червневе «побачення» з Юпітером для зміни орбіти Juno, скоротивши його орбітальний період з 53 до 43 днів. Тому наступний візит апарата до газового гіганта відбудеться 21 липня.

За матеріалами https://www.nasa.gov