Показники забруднення повітря у Китаї повернулися на докоронавірусний рівень

Через пандемію коронавірусу COVID-19 багато країн запровадили жорсткі карантинні заходи, які включають обмеження на пересування транспорту, припинення роботи підприємств та закриття всіх розважальних установ. Це призвело до скорочення шкідливих викидів в атмосферу у першій половині 2020 року, особливо помітному у промислово – розвинених регіонах нашої планети.

Зміна концентрації NO2 у Китаї між 2019 та 2020 роками. Джерело: ESA

Одним із найбільш явних індикаторів зниження техногенної активності стало зменшення концентрації в атмосфері діоксиду азоту (NO₂) — токсичного газу червоно-бурого кольору з характерним гострим запахом, трохи схожим на запах хлору. Він потрапляє у повітря внаслідок спалювання викопного палива на теплових електростанціях та з викидами двигунів внутрішнього згоряння. За даними супутникових спостережень, уже до лютого 2020 року концентрація NO₂ у Пекіні впала на 35% у порівнянні з торішнім рівнем, у Чунцині — на 45%.

Зміна концентрації NO2 у Китаї між 2019 та 2020 роками. Джерело: ESA

Однак цей процес не міг тривати вічно. Поступове зняття коронавірусних обмежень та початок кампаній масової вакцинації населення призвели до того, що концентрація NO₂ почала швидко повертатися до «звичних» значень. Особливо наочно цей процес спостерігається у тому ж Китаї. Представлена мапа, складена супутником Sentinel-5P, демонструє, що до лютого 2021 року рівень забруднення повітря в Піднебесній знову досягнув значень 2019 року, а де-не-де навіть їх перевершив.

За матеріалами http://www.esa.int