Площа антарктичного морського льоду досягла історичного мінімуму

У лютому 2022 року показник площі морського льоду в Антарктиді досяг мінімального значення за весь час супутникових спостережень. Він вперше опустився нижче за позначку 2 млн км².

Карта, що демонструє територію, зайняту антарктичною морською кригою станом на 25 лютого 2022 року. Жовта лінія відповідає середньому значенню за період із 1981 по 2010 рік. Джерело: NASA

За даними супутників NASA, мінімальне значення антарктичного морського льоду було досягнуте 25 лютого 2022 року. У той день він займав площу 1,92 млн км². Це на 190 тисяч км² менше за попередній антирекорд, зафіксований у березні 2017-го.

Фахівці пов’язують настільки значне зменшення площі льоду з сильнішими, ніж зазвичай, вітрами, що дули під час місцевого літа з території Антарктиди. Вони відганяли лід на північ, де він потрапляв у теплі води та швидко танув. Єдиним винятком стало море Ведделла, де вітер, навпаки, сприяв накопиченню льоду.

Графік, що демонструє зміну площі морського льоду в Антарктиді у 2022 році (червона лінія), у 2017-му (помаранчева лінія) та в середньому в період з 1981 по 2010 рік (синій курсив). Джерело: NASA

За словами вчених, наразі швидкість утворення нового морського льоду відповідає звичайним значенням. Цьому навіть не завадила нещодавня рекордна теплова хвиля, через яку температура в деяких ділянках Антарктиди піднялася на 40 градусів вище за кліматичну норму.

Нагадаємо, що недавно вчені створили карту, яка показує, де у льодах Антарктиди можна знайти метеорити.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine