Пішов із життя перший німецький космонавт

Космічні технології

22 вересня німецький Центр аерокосмічних досліджень (DLR) повідомив про смерть Зигмунда Єна (Sigmund Jähn) – першого та єдиного космонавта НДР. Йому було 82 роки.

Зигмунд Єн здійснив свій єдиний космічний політ у серпні-вересні 1978 року. У межах програми «Інтеркосмос» він відвідав орбітальну станцію «Салют-6» на кораблі «Союз-31» разом із Валерієм Биковським. Під час своєї місії німецький космонавт виконав низку медичних, біологічних та геофізичних експериментів, після чого повернувся на Землю на борту корабля «Союз-29». Загалом він провів у космосі 7 діб 20 годин.

1986 року Єну надали звання генерал-майора ВПС НДР. Після об’єднання Німеччини колишній космонавт був звільнений з лав збройних сил. Втім, без роботи він не залишився — на пропозицію першого західнонімецького астронавта Ульфа Мербольда (Ulf Merbold) у 1990 році його призначили представником DLR та ESA при «Роскосмосе». Він займався підготовкою європейських астронавтів у Зоряному містечку за програмою спільних польотів і пішов на пенсію у 2002 році.

За матеріалами http://www.esa.int