Перший ступінь китайської ракети впав поруч із селом

7 вересня з китайського космодрому Тайюань відбувся пуск ракети «Чанчжен-4B». Вона успішно вивела на навколоземну орбіту супутник дистанційного зондування Землі «Гаофень-11(02)».

Через деякий час після пуску в китайських соцмережах почали з’являтися відео, що демонструють падіння першого ступеня носія. Відпрацьований компонент упав на околиці одного з сіл у провінції Шеньсі. Після удару над місцем падіння здійнявся стовп характерного помаранчевого диму. Це пари ракетного палива — суміші тетроксиду діазоту N₂O₄ і несиметричного диметилгідразину (CH₃)₂N-NH₂. Обидві речовини дуже токсичні та небезпечні для людини.

Подібні інциденти — не рідкість для КНР. Три з чотирьох основних китайських космодромів розташовані у внутрішніх районах країни. Відпрацьовані ступені та бічні прискорювачі ракет, що стартують із них, падають на сушу. Влада країни заявляє, що попереджає населення про майбутні пуски та евакуює жителів із потенційно небезпечних районів. Але, попри це, у соцмережах регулярно з’являються відео, які демонструють фрагменти ракет-носіїв, що падають у небезпечній близькості від населених пунктів.