Перший ступінь Falcon 9 восьмий раз повернувся з космосу

20 січня SpaceX здійснила новий космічний пуск. Ракета Falcon 9 успішно вивела на орбіту чергову партію з 60 супутників Starlink. Попри досить рутинний характер місії, вона все ж виявилася примітною завдяки тому, що компанії Ілона Маска вдалося оновити кілька власних досягнень.

По-перше, для використаного під час запуску першого ступеня з бортовим номером B1051 це був уже восьмий космічний старт. Уперше він був залучений у березні 2019 року в місії, метою якої було відправлення до МКС корабля Crew Dragon у безпілотному режимі. Нескладно підрахувати, що середній інтервал між його польотами становить менш ніж три місяці. Але при цьому попереднього разу B1051 літав 13 грудня 2020 року (місія SXM 7). Отже, SpaceX повторно використала ступінь лише через 38 днів після її попереднього старту, що стало ще одним рекордом.

По-друге, завдяки успішному запуску SpaceX подолала символічну позначку в тисячу виведених на орбіту апаратів Starlink (якщо враховувати першу тестову партію, запущену в травні 2019 року). Для цього компанії знадобилося всього 20 місяців.