Перший політ Dream Chaser перенесений на 2022 рік

Компанія Sierra Nevada оголосила про перенесення на 2022 рік першого польоту вантажного космоплана Dream Chaser. Як причина відстрочки названі наслідки пандемії коронавірусу COVID-19, що суттєво уповільнили процес складання та тестування апарату.

Спочатку Dream Chaser створювався як пілотований корабель, призначений для доставляння екіпажів на МКС. Але в 2014 році Sierra Nevada програла фінальний етап відбору програми Commercial Crew Development, втративши можливість укласти контракт з NASA на здійснення пілотованих польотів. Після цього керівництво компанії вирішило переробити концепцію космоплана, перетворивши його на безпілотний корабель постачання. У 2016 р. проєкт Dream Chaser став одним із переможців другої фази програми Commercial Resupply Services 2. Компанії було гарантовано щонайменше 6 вантажних місій до МКС у період до 2024 р.

Dream Chaser виводитиметься на орбіту за допомогою нового носія Vulcan. Космоплан має складні крила, внаслідок чого його можна встановлювати не на боці ракети-носія, а зверху на останній щабель (для поліпшення аеродинаміки він буде прикритий обтічником). Апарат зможе доставити на МКС п’ять тонн запасів у герметичному відсіку та ще до 500 кг – у негерметичному. При поверненні на Землю він сідатиме на ЗПС як літак, несучи на борту до 1850 кг вантажу, що повертається. Ще 3400 кг можуть бути розміщені у відсіку, який відокремиться перед входом космоплану в атмосферу та згорить у ній.

За матеріалами: https://spacenews.com