Перший космічний запуск ракети Astra призначений на 21 лютого.

Аерокосмічний стартап Astra Space назвав дату першого орбітального випробування своєї малої ракети Astra. Вона буде запущена 21 лютого із території стартового комплексу на острові Кодьяк біля берегів Аляски.

Ракета Astra. Джерело: Bloomberg

Відомо, що носій працює на рідкому паливі, має довжину 12 м. Він може доставити на низьку орбіту до 200 кг корисного навантаження. Під час майбутнього запуску на його борту буде розміщуватись трикілограмовий наносупутник NSLSAT1, призначений для вимірювання щільності електронів у навколоземному просторі. Якщо все минеться добре, апарат буде виведений на 550-кілометрову орбіту.

Astra Space відрізняється від більшості конкурентних аерокосмічних стартапів тим, що не дуже прагне афішувати свою діяльність. Компанія досить рідко повідомляє якусь конкретну інформацію про те, над чим працює. Її керівництво пояснює свою позицію тим, що не хоче оголошувати у ЗМІ нездійсненний термін реалізації своїх проєктів.

На цей час стартап здійснив два суборбітальні тести прототипу Astra. Обидва польоти завершилися руйнуванням ракети. Проте в компанії заявили, що цілком задоволені зібраною під час випробувань інформацією.

Також варто зазначити, що Astra Space залишилася останнім учасником конкурсу Управління перспективних дослідницьких проєктів Міноборони США (DARPA). Для перемоги в ньому необхідно здійснити два космічні запуски з двох різних космодромів із різницею у кілька тижнів. Якщо компанії вдасться впоратися з цим завданням, їй дістанеться приз у розмірі 12 млн доларів.

За матеріалами https://www.bloomberg.com

Новини інших медіа
Науковці дослідили 72 кометні пояси навколо інших зір
Де в космосі ховається сірка: несподіване відкриття
Індія стала четвертою країною, яка зістикувала супутники на орбіті
Колись у марсіанських водоймах хвилі накочувалися на піщаний берег
James Webb відкрив зоряне надскупчення у Великій Магеллановій хмарі
Hubble завершив десятирічне створення 417-мегапіксельної панорами галактики Андромеди
Перші наднові наповнили ранній Всесвіт водою
Довші дні, більше кисню: сповільнення обертання Землі сприяло еволюції життя
Вибух і вогняний феєрверк у небі: сьомий запуск Starship завершився аварією
Україна та Місяць опинилися серед об’єктів, які страждають від руйнування