Перший ступінь Falcon 9 Block 5 повернувся в порт

15 травня автономна баржа Of Course I Still Love You доправила в порт Канаверал перший ступінь ракети Falcon 9 модифікації Block 5, яку 11 травня використовували для запуску першого бангладеського супутника зв’язку Bangabandhu-1.

Судячи зі знімків, ступінь перебуває в хорошій формі. Особливу увагу можна звернути на стан нових титанових ґратчастих крил, що прийшли на зміну старим алюмінієвим.

Порівняння стану крил, що використовувалися на першому ступені модифікації Block 4 (ліворуч) і Block 5 (праворуч). Джерело: Tom Cross

Крім того, фахівці витягли з камер баржі зображення, отримані під час посадки ступеня. Ось один із найефектніших знімків.

До кінця травня SpaceX планує здійснити ще два пуски Falcon 9 з використанням ступенів модифікації Block 4, які вже літали. 22 травня в космос має вирушити партія з п’яти супутників Iridium NEXT і двох апаратів NASA GRACE-FO. 31 травня має відбутися запуск геостанційного супутника зв’язку SES-12.

Block 5 є «фінальною» модифікацією ракети Falcon 9. Інженери внесли безліч змін у її конструкцію з метою спростити повторне використання першого ступеня, а також пройти сертифікацію NASA для пілотованих польотів.

За словами Ілона Маска, SpaceX, ймовірно, побудує від 30 до 40 екземплярів Block 5 для приблизно 300 запусків протягом наступних п’яти років. Після цього компанія попрощається з Falcon 9 і перейде до експлуатації ракети BFR (Big Falcon Rocket), яка стане ключовим компонентом міжпланетної транспортної системи. Її можна буде використовувати для пілотованих місій на Марс і на Місяць, а також міжконтинентальних пасажирських перельотів на Землі.