Perseverance сфотографував нічне небо

Група супроводу місії Perseverance опублікувала кілька тестових знімків, зроблених за допомогою камери, що входить до складу метеостанції MEDA (Mars Environmental Dynamics Analyzer). На них можна побачити нічне небо Червоної планети.

Нічне небо Марсу очима ровера Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Знімки були зроблені 4 травня з інтервалом три хвилини. Крім безлічі зір, на них також можна помітити різні треки й артефакти зображення. Вони залишилися в результаті впливу заряджених частинок на матрицю камери. Оскільки у Марсу немає магнітного поля, а атмосфера дуже розряджена, космічне випромінювання майже без перешкод досягає поверхні.

На знімках Perseverance також проглядається яскравий об’єкт у правій частині кадру. Це Фобос. Попри незначні розміри (23 км), супутник добре видно з Марсу. Це пояснюється тим, що його орбіта проходить на відстані всього 6 тис. км від поверхні планети. Радіус орбіти Фобоса настільки малий, що один оборот навколо Марсу він робить менш ніж за 9 годин, що менше за марсіанську добу. Через це супутник  буквально обганяє обертання планети. Він сходить на заході та сідає за горизонт на сході.