Переможці конкурсу астрофотографії Astronomy Photographer of the Year 2020

Щорічно Грінвічська королівська обсерваторія проводить конкурс астрофотографії Insight Investment Astronomy Photographer of the Year. Попри пандемію коронавірусу COVID-19, рік 2020 не став винятком. Загалом цього року на конкурс було надіслано близько п’яти тисяч робіт, що стало новим рекордом.

Фотографія «Галактика Андромеда на відстані витягнутої руки», що перемогла на конкурсі Astronomy Photographer of the Year 2020. Джерело: Nicolas Lefaudeux

Переможцем став французький фотограф Ніколя Лефодьє (Nicolas Lefaudeux) зі знімком, названим “Галактика Андромеди на відстані витягнутої руки” (Andromeda Galaxy at Arm’s Length). На ньому відбито найбільшу сусідку Чумацького Шляху. Завдяки оригінальній манері знімання при погляді на фотографію справді складається відчуття, що ми можемо простягнути руку і доторкнутися до іншої галактики.

Також були оголошені призери у тематичних категоріях – «Картини неба», «Наше Сонце», «Наш Місяць», «Полярні сяйва», «Планети, комети та астероїди», «Люди та космос», «Зорі та туманності», «Галактики» та «Юні фотографи». Додатково журі назвало лауреатів у двох спеціальних номінаціях — «Спеціальний приз Енні Мондер за інноваційну фотографію» та «Спеціальний приз сера Патріка Мура для найкращих новачків». Усі знімки-переможці виставлені у Національному морському музеї у Лондоні.

За матеріалами: https://www.rmg.co.uknners