Лише за кілька днів некерована китайська станція «Тяньгун-1» впаде на Землю. Станом на 27 березня висота перигею орбіти станції знизилася до 197 км. Згідно з останніми прогнозами, найімовірніше «Тяньгун-1» увійде в земну атмосферу 1 або 2 квітня.
Наразі відразу кілька груп спостерігачів стежить за зміною орбіти «Тяньгун-1». Серед них і команда Інституту високочастотної фізики та радіолокаційної техніки Фраунгофера. Нещодавно дослідники опублікували радарні зображення приреченої станції. Вони були отримані за допомогою комплексу TIRA (Tracking and Imaging Radar).
Це один із найпотужніших радарів у світі, призначених для спостережень за космічними об’єктами. Комплекс розташований у комуні Вахтберг на заході Німеччини, його ключовим компонентом є 34-метрова параболічна антена.
Зображення TIRA дають змогу розглянути форму станції. «Тяньгун-1» складається з лабораторного та побутового відсіків. Останній оснащений парою панелей сонячних батарей. Загальна довжина станції становить 10,4 м, діаметр корпусу (без урахування сонячних панелей) — 3,4 м, початкова маса — 8,5 т. За час польоту китайський «космічний форпост» кілька разів виконував маневри з підтримання орбіти, найімовірніше, вони вимагали чималої кількості палива. Тому його поточна маса має бути помітно меншою за стартову.
При вході в атмосферу від станції спочатку відваляться сонячні панелі. Потім її корпус розпадеться на безліч уламків. Більша їх частина згорить в атмосфері, але деякі фрагменти зможуть досягти поверхні. Вони випадуть десь у районі між 43° північної та 43° південної широти.
За матеріалами https://www.fhr.fraunhofer.de