Отримано радарні зображення приреченої китайської станції

Лише за кілька днів некерована китайська станція «Тяньгун-1» впаде на Землю. Станом на 27 березня висота перигею орбіти станції знизилася до 197 км. Згідно з останніми прогнозами, найімовірніше «Тяньгун-1» увійде в земну атмосферу 1 або 2 квітня.

Наразі відразу кілька груп спостерігачів стежить за зміною орбіти «Тяньгун-1». Серед них і команда Інституту високочастотної фізики та радіолокаційної техніки Фраунгофера. Нещодавно дослідники опублікували радарні зображення приреченої станції. Вони були отримані за допомогою комплексу TIRA (Tracking and Imaging Radar).

Комплекс TIRA. Джерело: Fraunhofer FHR

Це один із найпотужніших радарів у світі, призначених для спостережень за космічними об’єктами. Комплекс розташований у комуні Вахтберг на заході Німеччини, його ключовим компонентом є 34-метрова параболічна антена.

Зображення TIRA дають змогу розглянути форму станції. «Тяньгун-1» складається з лабораторного та побутового відсіків. Останній оснащений парою панелей сонячних батарей. Загальна довжина станції становить 10,4 м, діаметр корпусу (без урахування сонячних панелей) — 3,4 м, початкова маса — 8,5 т. За час польоту китайський «космічний форпост» кілька разів виконував маневри з підтримання орбіти, найімовірніше, вони вимагали чималої кількості палива. Тому його поточна маса має бути помітно меншою за стартову.

При вході в атмосферу від станції спочатку відваляться сонячні панелі. Потім її корпус розпадеться на безліч уламків. Більша їх частина згорить в атмосфері, але деякі фрагменти зможуть досягти поверхні. Вони випадуть десь у районі між 43° північної та 43° південної широти.

За матеріалами https://www.fhr.fraunhofer.de