Отримане найдетальніше радарне зображення Місяця

На перший погляд може здатися, що представлене зображення було передане якимось космічним апаратом. Але насправді його отримали за допомогою земних радіотелескопів.

Радарне зображення кратера Тихо. Джерело: NRAO/GBO/Raytheon/NSF/AUI

Перед нами 86-кілометровий кратер Тихо — один із молодих і найяскравіших місячних кратерів. Ударну формацію легко помітити під час спостережень навіть у невеликий бінокль або далекоглядну трубу завдяки променевій системі, що її оточує. Виходячи з аналізу зразків, доставлених експедицією Apollo 17, вважається, що його вік становить 108 млн років. Отже, Тихо утворився в середині крейдяного періоду, коли на Землі ще панували динозаври.

Зображення кратера отримали за допомогою інструментів обсерваторії Грін-Бенк і масиву радіотелескопів VLBA. Минулого року рефлектор Грін-Бенк піддався модернізації, в результаті якої його можливості значно збільшились. Після цього обсерваторія провела зйомку низки ділянок на Місяці.

За словами учасників проєкту, на сьогодні знімок Тихо є найдетальнішим зображенням місячної поверхні, отриманим за допомогою наземного радіотелескопа. Воно охоплює область розміром 200×175 км і містить приблизно 1,4 млрд пікселів. Його роздільна здатність становить 5 м. У майбутньому дослідники планують опублікувати нові знімки Місяця, а також задіяти радіотелескоп для вивчення інших тіл Сонячної системи.

За матеріалами: https://public.nrao.edu