OSIRIS-REx залишить Бенну 10 травня

Автоматичний апарат OSIRIS-REx залишить околиці астероїда Бенну (101955 Bennu) 10 травня. Про це повідомляється у пресрелізі, опублікованому на сайті місії.

Астероїд Бенну з відстані 7 км. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

OSIRIS-REx досяг Бенну в жовтні 2018 року, після чого провів комплексне вивчення малого тіла, детально картографувавши його поверхню, проаналізувавши хімічний склад і успішно взявши пробу ґрунту. Тепер автоматичному розвіднику належить доставити її на Землю. Для цього він скористається своїми іонними двигунами. У травні апарат почне маневр, який змінить його орбітальну швидкість на 265 м/c і направить до нашої планети. Якщо все пройде за планом, 24 вересня 2023 року OSIRIS-REx скине на Землю капсулу із зібраними зразками астероїдної речовини.

Перед тим, як покинути Бенну, земний посланник кине на нього прощальний погляд. На початку квітня він виконає останній близький проліт астероїда, пройшовши на відстані 3,2 км від місця взяття проби речовини. Спочатку цей маневр не входив до плану польоту і був доданий до нього лише нещодавно. Вчені хочуть порівняти отримані під час фінального візиту зображення зі знімками астероїдної поверхні, зробленими 2019 року.

OSIRIS-REx виконує маневр (концепт). Джерело: University of Arizona
 

 

Крім того, інженери скористаються майбутнім прольотом, щоб оцінити якість роботи наукових інструментів зонда. Існує ймовірність, що в них могли потрапити пилові частинки, викинуті під час взяття проби ґрунту. Проведені під час маневру вимірювання дадуть змогу підтвердити або спростувати це припущення. Відомості про стан бортового обладнання OSIRIS-REx будуть потрібні в майбутньому, коли керівництво місії розглядатиме можливість її продовження.

За матеріалами https://www.asteroidmission.org

До подвійного астероїда: пряма трансляція запуску місії Hera
«Сріблясті змії»: астронавт показав красу річок з космосу при світлі Місяця
Більше Ланіакеї: Чумацький Шлях може бути частиною масштабнішої структури Всесвіту
Антарктика зеленіє: свідчення супутників
Лазерний сигнал з орбіти Марса: апарат Psyche оновив рекорд дальності оптичного зв’язку
Проклятий скарб: як продаж метеорита занапастив життя «мільйонеру»
Вивчення масових вимирань допоможе вченим шукати інопланетне життя
Камінь віком 2 млрд років відкрив таємницю марсіанського життя
Погляд у молодість Чумацького Шляху: James Webb зазнімкував зоряне надскупчення
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією