OSIRIS-REx залишить Бенну 10 травня

Автоматичний апарат OSIRIS-REx залишить околиці астероїда Бенну (101955 Bennu) 10 травня. Про це повідомляється у прес-релізі, опублікованому на сайті місії.

Фотографія астероїда Бенну, зроблена з відстані 7 км. Джерело: NASA/GSFC/University of Arizona

OSIRIS-REx досяг Бенну в жовтні 2018 року, після чого здійснив комплексне дослідження малого тіла: детально картографував його поверхню, проаналізував хімічний склад і успішно взяв зразок грунту. Тепер автоматичний розвідник повинен доставити його на Землю. Для цього він використає свої іонні двигуни. У травні космічний апарат почне маневр, який змінить його орбітальну швидкість на 265 м/с і спрямує його до нашої планети. Якщо все піде за планом, 24 вересня 2023 року OSIRIS-REx скине на Землю капсулу з зібраними зразками астероїдної речовини.

Перед відльотом земний посланець «кине останній погляд» на Бенну. На початку квітня він виконає близький проліт астероїда, пройшовши на відстані 3,2 км від місця взяття зразка речовини. Спочатку цей маневр не входив до плану польоту і був доданий до нього лише недавно. Вчені хочуть порівняти зображення, отримані під час останнього візиту, з фотографіями поверхні астероїда, зробленими у 2019 році.

OSIRIS-REx з увімкненими іонними двигунами (концепт). Джерело: University of Arizona

Крім того, інженери використають майбутній проліт для оцінки якості наукових інструментів зонда. Існує ймовірність того, що в них могли потрапити частинки пилу, викинуті під час взяття проби ґрунту. Заміри, зроблені під час маневру, підтвердять або спростують це припущення. Інформація про стан бортового обладнання OSIRIS-REx буде потрібна в майбутньому, коли керівництво місії розглядатиме можливість її продовження.

За матеріалами: https://www.asteroidmission.org