OpenConstellation — супутникове угрупування, яке створюють спільно

Невеликий британський стартап Open Cosmos пропонує усім охочим узяти участь у створенні спільного супутникового угрупування під назвою OpenConstellation. Воно має забезпечити учасників знімками поверхні Землі, зробленими у різних ділянках спектра.

OpenConstellation дозволить отримувати мультиспектральні зображення Землі
Супутникове угрупування OpenConstellation. Джерело: Open Cosmos

Що таке OpenConstellation

На Міжнародному конгресі з астронавтики, який проходить цими днями, невеликий британський стартап Open Cosmos запросив країни, організації та компанії взяти участь у створенні нового супутникового угрупування під назвою OpenConstellation.

В Open Cosmos сподіваються, що OpenConstellation складатиметься з 25 супутників, оснащених сенсорами, які зможуть спостерігати за поверхнею Землі у різних ділянках спектра та з різною роздільною здатністю.

Очікується, що учасники будуватимуть і запускатимуть сателіти окремо, але працюватимуть як одне ціле. Натомість вони отримають доступ до всього об’єму інформації, який збирають сателіти.

Це чимось нагадує комплексну систему спостереження, про створення якої нещодавно оголосили Iceye та Satlantis. Тільки там йдеться про SAR та супутники оптичного діапазону, які працюють як одне ціле, а OpenConstellation буде об’єднувати значно більшу кількість діапазонів.

Хто будуватиме супутники

Звичайно, для обробки усіх цих даних і виокремлення з них геопросторової інформації Open Cosmos доведеться створити спеціалізовані аналітичні центри, однак у порівнянні з будівництвом та запуском самих супутників вони не будуть дуже складною задачею.

Разом із тим, уже відомо про будівництво перших шести супутників у межах проєкту OpenConstellation. Їхнім створенням займуться космічні організації з Великої Британії, Іспанії та Португалії.

Відомо, що серед цих сателітів будуть мультиспектральний супутник самого стартапу Open Cosmos, який складатиметься з 12 кубсатів, з’єднаних разом, а також мультиспектральний апарат компанії 6U, який робитиме зображення у 32 діапазонах із роздільною здатністю 4,95 метра на піксель.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine