Олешківські піски з космосу

За 30 км на схід від міста Херсон розташований піщаний масив, відомий під назвою «Олешківські піски». Він складається з дюн і піщаних пагорбів висотою близько 5 м, покритих рідкісною псаммофітною рослинністю. Загальна площа пісків перевищує 1600 км – це другий за величиною піщаний масив на території Європи.

Представлені знімки, зроблені 15 червня 2019 супутником Landsat 8, дозволяють уявити, як Олешківські піски виглядають з космосу.

Піщана пустеля у цих місцях виникла зовсім недавно. Ще кілька століть тому тут росли листяні ліси. Звідси й з’явилася назва Олєшє («ліс»). Однак у XVIII-XIX століттях на цій території почав проводитись інтенсивний випас овець. Це призвело до знищення рослинного покриву та вивільнення пісків, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися.

Щоб запобігти подальшому збільшенню піщаного масиву, на його межах було висаджено густі зарості сосен. Проте аналіз супутникових знімків показує, що у низці місць — особливо на північно-східній та південно-західній сторонах — пісок мігрував у лісові райони.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov