Оголошена дата першого пілотованого польоту New Shepard

Перший пілотований політ суборбітального туристичного корабля New Shepard відбудеться 20 липня. Про це йдеться в офіційному пресрелізі компанії Blue Origin. Заява була присвячена 60-й річниці польоту Алана Шепарда — першого американця, який побував у космосі.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

Система New Shepard складається з ракетного прискорювача (ступеня) та капсули, розрахованої на шестеро осіб. Після відділення від ступеня капсула ненадовго перетинає лінію Кармана (умовну позначку на висоті 100 км, прийняту за межу між земною атмосферою і космічним простором). Потім ступінь здійснює м’яку посадку за допомогою двигуна, в той час як капсула приземляється на парашутах. Загальна тривалість польоту від моменту відриву від стартового столу до посадки становить близько 10 хвилин.

Загалом, починаючи з 2015 року, Blue Origin провела 15 випробувань New Shepard. Під час першого тесту компанія втратила прискорювач. Решта 14 польотів пройшли без жодних проблем.

Наразі невідомо, хто саме перебуватиме на борту New Shepard під час першого пілотованого польоту. Blue Origin вирішила продати одне місце на аукціоні, який відбудеться 12 червня. Іншими подорожувальниками, швидше за все, будуть співробітники самої компанії.

За матеріалами: https://spacenews.com