Об’єкт пояса Койпера 2014 MU69 перейменований в Аррокот

Новини астрономії, астрофізики та космології

Група супроводу місії New Horizons прийняла рішення присвоїти об’єкту пояса Койпера 2014 MU69 постійну назву «Аррокот». Про це було оголошено на спеціальній церемонії, проведеній 12 листопада у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Мовами індіанських племен поухатанів та алгонкінів слово «аррокот» означає «небо». Назва була обрана, щоб вшанувати культуру корінних американців, які проживають на території штату Меріленд, звідки здійснюється управління місією New Horizons та телескопом Hubble, який відкрив 2014 рік MU69.

Раніше для позначення койпероїда використовувалася неформальна назва «Ультіма Туле», що означає «після Туле» — щось, що знаходиться за межами відомого світу (цей термін широко використовувався за часів Стародавнього Риму). Воно було обрано у березні 2018 року за результатами, влаштованого в Інтернеті конкурсу та онлайн-голосування, у якому взяли участь 115 тис. осіб.

Тепер нова назва 2014 MU69 має бути офіційно затверджена Міжнародним астрономічним союзом (МАС). Співробітники місії New Horizons вже надіслали до цієї організації відповідну заявку.

На цей час Аррокот є найвіддаленішим об’єктом Сонячної системи, відвіданим космічним апаратом. Він був досліджений зондом New Horizons під час близького прольоту, який відбувся 1 січня 2019 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov