ОАЕ відправлять автоматичний апарат на Місяць

Об’єднані Арабські Емірати планують відправити на Місяць власний космічний апарат. Вони збираються висадити на місячну поверхню невеликий ровер. Про це повідомив у своєму Твіттері прем’єр-міністр країни Мухаммед бен Рашид Аль Мактум.


10-кілограмовий місяцехід буде оснащений парою камер з високою роздільною здатністю, мікроскопом, тепловізором та іншими науковими інструментами. Його планують запустити в 2024 році. Апарат отримав назву «Рашид» — на честь покійного батька прем’єр-міністра, правителя Дубая Рашида бен Саїда Аль Мактума.

Поки невідомо, де саме здійснить посадку ровер. Повідомляється лише, що його метою стануть райони, не вивчені іншими місіями. Також не було вказано, який носій збираються використати для запуску апарату. ОАЕ не мають власного космодрому, тому їм доведеться вдатися до іноземної допомоги. Наприклад, зонд «Ал-Амаль» був запущений на Марс японською ракетою H-IIA.

У разі успіху ОАЕ приєднаються до невеликого клубу країн і організацій, які зуміли здійснити м’яку посадку на місячну поверхню. На даний момент він складається з СРСР, США і Китаю. Минулого року до цього списку могли додатися Індія та ізраїльська компанія SpaceIL. Однак і зонд «Берешіт», і посадкова платформа «Вікрам» розбилися під час спуску.

За матеріалами: https://phys.org