Головна Новини Новий запуск Starliner навряд чи відбудеться раніше 2022 року

Новий запуск Starliner навряд чи відбудеться раніше 2022 року

Новини

Другий випробувальний запуск корабля CST-100 Starliner, швидше за все, відбудеться наступного року. Про це заявила керівниця програми пілотованих космічних польотів NASA Кеті Людерс.

CST-100 Starliner на стартовому майданчику. Джерело: ULA

За словами Людерс, попри численні спроби, інженерам компанії Boeing досі не вдалося відновити роботу всіх клапанів у службовому модулі космічного апарата, відповідальних за подачу окислювача в двигуни. Вважається, що причиною неполадки став витік тетроксид діазоту, що використовувався як окислювач. Він прореагував із вологою всередині трубопроводів, утворивши азотну кислоту, яка й пошкодила клапани.

Через неможливість налагодити роботу клапанів керівництво Boeing схиляється до варіанту повністю замінити службовий модуль корабля. З урахуванням часу, необхідного на здійснення цієї операції, а також уже наявного графіка польотів до МКС це робить украй малоймовірним запуск Staliner нинішнього року.

Перший безпілотний політ корабля Starliner був здійснений у грудні 2019-го. Через некоректну роботу рушійної установки йому не вистачило палива для стикування з МКС, що призвело до зриву випробувальної програми. В результаті компанії Boeing довелося готувати ще один безпілотний запуск. Спочатку він був запланований на кінець 2020 року, проте пандемія COVID-19 і різні технічні проблеми призвели до серії численних відтермінувань.

За матеріалами: https://www.space.com

Поделиться