Новий запуск Starliner навряд чи відбудеться раніше 2022 року

Другий випробувальний запуск корабля CST-100 Starliner, швидше за все, відбудеться наступного року. Про це заявила керівниця програми пілотованих космічних польотів NASA Кеті Людерс.

CST-100 Starliner на стартовому майданчику. Джерело: ULA

За словами Людерс, попри численні спроби, інженерам компанії Boeing досі не вдалося відновити роботу всіх клапанів у службовому модулі космічного апарата, відповідальних за подачу окислювача в двигуни. Вважається, що причиною несправності став витік тетроксид діазоту, який використовувався як окислювач. Він прореагував із вологою всередині трубопроводів, утворивши азотну кислоту, яка й пошкодила клапани.

Через неможливість налагодити роботу клапанів, керівництво Boeing схиляється до варіанту повністю замінити службовий модуль корабля. З урахуванням часу, необхідного на здійснення цієї операції, а також уже наявного графіка польотів до МКС, це робить украй малоймовірним запуск Staliner нинішнього року.

Перший безпілотний політ корабля Starliner був здійснений у грудні 2019 року. Через некоректну роботу рухової установки йому не вистачило палива для стикування з МКС, що призвело до зриву випробувальної програми. Як наслідок компанії Boeing довелося готувати ще один безпілотний запуск. Спочатку він був запланований на кінець 2020 року, проте пандемія COVID-19 та різні технічні проблеми призвели до серії численних відтермінувань.

За матеріалами  https://www.space.com