Нова Зеландія приєдналася до Угоди Артеміди

Нова Зеландія офіційно приєдналася до «Угоди Артеміди» (Artemis Accords) — договору між урядами держав, які беруть участь у програмі Artemis. Він установлює набір базових принципів, якими повинні керуватися всі країни, що займаються освоєнням Місяця.

Стартовий комплекс Rocket Lab на півострові Махія. Джерело: Rocket Lab

Зараз Угода налічує одинадцять учасників. Крім Нової Зеландії, це США, Австралія, Великобританія, Італія, Канада, Люксембург, ОАЕ, Японія, Україна та Південна Корея. Остання офіційно приєдналася минулого тижня.

Уряд Нової Зеландії сподівається, що участь у програмі Artemis стане важливим стимулом для подальшого розвитку аерокосмічної індустрії країни. Вона почала бурхливо рости після початку діяльності компанії Rocket Lab і регулярних запусків ракет Electron із космодрому на острові Махія. Наразі її обсяг оцінюється в 1,2 млрд доларів. Влада країни має намір збільшити цей показник. Нещодавно вона оголосила про початок переговорів із представниками народу маорі щодо купівлі землі в регіоні Кентербері. Там планується побудувати другий новозеландський космодром.

За матеріалами: https://phys.org