Northrop Grumman одержала контракт на запуск ракети Pegasus

Компанія Northrop Grumman уклала 28-мільйонний контракт із Космічними силами США на запуск ракети повітряного базування Pegasus XL. Вона вирушить у космос у рамках демонстраційної місії TacRL-2 орієнтовно на початку літа 2021 року.

Літак L-1011 Stargazer із ракетою Pegasus XL. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Місія TacRL-2 реалізується у рамках програми Tactically Responsive Launch. Її мета — демонстрація можливості швидкого виведення на орбіту корисного навантаження на замовлення військових. План місії передбачає, що команда, яка відповідає за ракету, отримає інформацію про характеристики супутника та розпочне підготовку запуску лише за три тижні до вказаної дати старту.

Отримання договору можна вважати успіхом для Northrop Grumman. Річ у тім, що через високу вартість (близько 40 млн доларів) та малу вантажність Pegasus XL вже давно не в змозі конкурувати з іншими комерційними носіями. Востаннє він використовувався для космічного запуску у 2019 році. Після цього NASA віддала компанії SpaceX контракт на запуск супутника IXPE, який спочатку мав виводитись на орбіту ракетою Pegasus XL.

Носій можна було врятувати завдяки проєкту Stratolaunch. Однак після смерті Пола Аллена (Paul Allen) він був закритий. Як наслідок, в розпорядженні компанії Northrop Grumman залишилися дві нереалізовані ракети без будь-яких замовників. У цій ситуації контракт з Космічними силами США надає компанії можливість позбутися активу, який не має попиту.

За матеріалами https://spaceflightnow.com