У 1990 р. апарат Voyager 1 активував бездіяльні майже десятиліття камери, щоб зробити фінальну серію знімків планет Сонячної системи. Серед отриманих зображень виявилася фотографія Pale Blue Dot, що отримала всесвітню популярність. На ній можна побачити Землю з дистанції 6.06 млрд км. Незабаром після цієї історичної зйомки камери Voyager 1 були назавжди відключені.
Щоб перевершити досягнення Voyager 1 по найдальшій фотозйомці в історії знадобилося понад 27 років. У грудні минулого року апарат New Horizons, що був на той момент на відстані 6.12 млрд км від Землі, зробив калібрувальне зображення зоряного скупчення NGC 3532, відомого під неофіційною назвою Колодязь бажань. Таким чином, станція стала найвіддаленішим від Землі діючим фотоапаратом.
New Horizons побив свій власний рекорд вже за дві години, отримавши зображення об’єктів пояса Койпера 2012 HZ84 та 2012 HE85. Незабаром після цього апарат увійшов у режим глибокого сну, в якому пробуде до літа. Після пробудження New Horizons продовжить робити знімки. Крім своєї наступної мети 2014 MU69, апарат буде фотографувати й інші об’єкти пояса Койпера, а також астероїди-кентаври.
Звичайно, за своєю потужністю камер New Horizons далеко до Hubble та ESO. Але на відміну від них, апарат знаходиться в самому поясі Койпера – і тому він може збирати відомості, недоступні найкращим земним телескопам. І фахівці мають намір максимально скористатися цією унікальною можливістю.
New Horizons лише п’ятий апарат в історії, що набрав достатню швидкість, щоб назавжди покинути Сонячну систему. 1 січня 2019 р. станція здійснить проліт об’єкта пояса Койпера 2014 MU69. Він стане найвіддаленішим небесним тілом, дослідженим земним посланцем. Після прольоту New Horizons продовжить виконувати дальні спостереження інших об’єктів пояса Койпера і збирати інформацію про стан навколишнього космічного середовища.
За матеріалами: https://www.nasa.gov/feature/new-horizons-captures-record-breaking-images-in-the-kuiper-belt