New Horizons не виявив кілець і супутників в «Ультіма Туле»

Новини астрономії, астрофізики та космології

Аналіз даних, зібраних апаратом New Horizons під час зближення з об’єктом пояса Койпера «Ультіма Туле» (2014 MU69), не виявив жодних ознак наявності у нього супутників або кілець. Про це розповіли співробітники групи супроводу місії на новому брифінгу, присвяченому результатам прольоту.

Наприкінці 2017 року співробітники Південно-західного науково-дослідного інституту (Southwest Research Institute) повідомили, що результати, отримані під час спостережень покриття койпероїдом 2014 MU69 фонової зорі, вказують на те, що у цього тіла є невеликий супутник. Однак подальші повторні перевірки продемонстрували, що це, найімовірніше, помилка, викликана неправильною обробкою даних. Тепер New Horizons остаточно підтвердив, що «Ультіма Туле» не має власних місяців.

Також зонду не вдалося виявити у койпероїда жодних слідів наявності атмосфери або коми (як у комет). З огляду на малі розміри тіла та його надзвичайно велику віддаленість від Сонця, це вельми очікуваний результат. Червонуватий колір поверхні «Ультіма Туле» виявився схожим на відтінок інших «класичних» крижаних об’єктів пояса Койпера, які спостерігалися за допомогою наземних телескопів. При цьому колір обох частин 2014 MU69 практично ідентичний. Це відповідає тому, що ми знаємо про подвійні системи, компоненти яких не стикаються один з одним, а обертаються навколо спільного барицентру.

Стереозображення Ультіма Туле. Джерело: NASA/Johns Hopkins University
Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Команда місії також опублікувала кілька нових знімків койпероїда, включно зі стереозображенням, зображенням зі збільшеною контрастністю та анімацією, що дає змогу помітити обертання об’єкта. Вони демонструють, що на меншій частині небесного тіла, умовно названої «Туле», є ділянка, схожа на западину (кратер), а також що більш яскравий матеріал знаходиться в низинах, а не на височинах.

Анімація Ультіма Туле, складена зі знімків, зроблених з
дистанції 61 і 28 тис. км. Джерело: NASA/Johns Hopkins
University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

У проміжку з 4 до 9 січня New Horizons не передаватиме нових даних на Землю: у цей період часу Сонце опиниться поблизу умовної лінії між нашою планетою та апаратом. Знову він вийде на зв’язок 10 січня. На те, щоб повністю передати всю зібрану під час прольоту інформацію, зонду знадобиться близько 20 місяців.

За матеріалами http://pluto.jhuapl.edu