Побудований японською компанією ispace апарат Resilience не зміг здійснити м’яку посадку на Місяць. Контакт із ним було втрачено за дві хвилини до посадки.

Resilience було запущено 15 січня 2025 року. Щоб заощадити паливо, апарат летів до Місяця за економічною (і, як наслідок, довшою) траєкторією. Тому йому знадобилося 3,5 місяця, щоб вийти на орбіту навколо нього. Протягом наступного місяця апарат поступово знижував висоту своєї орбіти, тоді як інженери готувалися до його посадки.

На жаль, операція, що відбулася 5 червня, завершилася невдачею. Контакт із зондом було втрачено менш ніж за дві хвилини до його запланованої посадки на Місяць. Згідно з телеметрією, в цей момент він рухався із занадто великою швидкістю і перебував на занадто невеликій висоті, щоб пережити контакт із місячною поверхнею.
Це була вже друга спроба ispace підкорити Місяць. Уперше японська компанія спробувала зробити це 2023 року. Тоді побудований нею зонд «Хакуто-R» теж зміг вийти на навколомісячну орбіту. Однак на фінальному етапі посадки він розбився через помилку в ПЗ.
Наразі невідомо, як ця невдача вплине на подальші плани ispace. У 2026 році американський підрозділ компанії планував запустити нову місячну місію, що отримала позначення APEX 1.0. Місцем її посадки мав стати 320-кілометровий кратер Шредінгера, розташований поблизу південного полюса Місяця. Однак після другого фіаско поспіль ці плани можуть бути переглянуті.