МКС розпочала транслювати відео Землі з космосу в найвищій якості 4K, яке дозволяє бачити чітко навіть найменші деталі. Це стало можливим завдяки набору камер Ultra High Definition 4k, розроблених компанією Sen, яка спеціалізується на космічних трансляціях. Нове обладнання було доставлене на Міжнародну космічну станцію (МКС) у 2024 році. Тепер після встановлення та налаштування на борту МКС ці камери передають у прямому ефірі дивовижні види Землі та космосу для всього світу через YouTube-канал компанії.
Лондонська компанія прагне зробити космічний досвід доступним для кожного. Їх мета — передати відчуття, яке зазвичай доступне лише астронавтам, відоме як ефект огляду. Пілот місячного модуля місії Apollo 14 Едгар Мітчелл описав це як «миттєве глобальне усвідомлення», що супроводжується бажанням змінити світ. Компанія Sen хоче, щоб усі могли відчути цю неймовірну перспективу.
Камери SpaceTV-1 були доставлені на МКС у березні 2024 року в межах вантажної місії CRS-30 на борту корабля SpaceX Dragon. Комплект був встановлений на платформу Bartolomeo, розміщену на модулі Columbus, який належить Європейській космічній агенції (ESA). Система складається з трьох камер, кожна з яких забезпечує унікальний вигляд Землі та космосу.

Перша камера оснащена ширококутним об’єктивом і захоплює панорамний вигляд земного горизонту. Інколи у кадрі з’являються елементи космічної станції. Друга камера фокусується безпосередньо на поверхні планети, демонструючи територію приблизно 240 на 180 км. Третя камера спрямована на стикувальний порт МКС, до якого під’єднаний модуль Harmony.
У 2024 році компанія розпочала тестування системи, транслюючи зображення урагану Мілтон у жовтні та десятки відео різних куточків світу. Наразі трансляція працює майже безперервно, хоча періодично виникають «мертві зони» та процес налаштування, через які сигнал може тимчасово перериватися або транслюватися в записі.
Тепер усі охочі можуть побачити красу нашої планети та відчути унікальну перспективу космосу.
Раніше ми повідомляли про те, як астронавти спостерігають за полярним сяйвом з висоти 400 км.
За матеріалами Space