Небесне шоу Персеїд: астрофотограф зафіксував метеорний дощ над Стоунхенджем

Фотограф Джош Дьюрі зробив дивовижний знімок метеорного потоку Персеїд над Стоунхенджем. Для створення цього шедевру йому знадобився цілий день на монтаж 46 окремих фотографій, знятих увечері, 9 серпня.

Метеоритний потік Персеїди
Метеоритний потік Персеїди над Стоунхенджем в Англії. Також видно центральну смугу Чумацького Шляху. Авторство: Джош Дьюрі

Дьюрі поділився, що знімання метеорного потоку над Стоунхенджем було його давньою мрією. Впродовж трьох годин він зробив 43 окремих світлини метеорів, які потім об’єднав у одну композицію, щоб створювалося враження щільного потоку.

Стоунхендж, розташований у графстві Вілтшир (Англія), є доісторичною астрономічною пам’яткою, відомою своєю орієнтацією на сонцестояння. Цей пам’ятник має особливе значення для Дьюрі, який протягом багатьох років співпрацював з організацією «Англійська спадщина».

Дьюрі назвав свій знімок «Персеїди над Стоунхенджем» даниною пам’ятці, яку він вважає всесвітньо відомим астрономічним меморіалом. Не дивно, що ця світлина здобула популярність, коли NASA обрала її астрономічною фотографією дня. Фотограф підкреслив, що для нього велика честь бути визнаним NASA. Після публікації на його телефон безперервно надходили повідомлення впродовж 48 годин.

Сполучення Юпітера з Марсом
Сполучення Юпітера з Марсом разом із метеором Персеїди праворуч. Авторство: Джош Дьюрі

NASA зазначила, що вигини метеорних смуг на зображенні зумовлені використанням об’єктива «риб’яче око» з діагоналлю 15 мм. Усі метеори на фото можна простежити до радіанта в сузір’ї Персея.

Світлина була зроблена з дозволеної доріжки поруч зі Стоунхенджем, також на ній зображена центральна смуга Чумацького Шляху. Дьюрі використовував камеру Sony a7S II з об’єктивом Sigma 15mm DG GN та штативом Benro Tortoise.

Інші роботи Дьюрі можна побачити на його вебсайті, в Instagram, Facebook та X.

Раніше ми повідомляли про те, як спостерігати Персеїди в умовах воєнного часу.

За матеріалами PetaPixel