Не забудьте подивитися на небо: в Україні розпочався сезон літньої видимості МКС

В Україні розпочався сезон літньої видимості Міжнародної космічної станції. Вона спостерігатиметься на нічному небі протягом липня.

Знімок прольоту МКС, зроблений з великою витримкою. Джерело: John Short

МКС — це найбільша споруда, коли-небудь створена людиною в космосі. Її довжина становить 109 метрів, ширина — 73 метри, маса — 440 тонн. Завдяки своїм значним габаритам, МКС є одним із найяскравіших об’єктів на нічному небі. Її видима зоряна величина може досягати -6. Це навіть більше, ніж яскравість Венери.

Щоправда, ми не можемо спостерігати МКС щодня та з будь-якої точки на Землі. По-перше, станція перебуває на орбіті з нахилом у 51,6°, що накладає низку обмежень на її видимість. МКС, наприклад, не можна спостерігати з полярних широт. По-друге, станція світить не своїм, а відбитим світлом. Тому її можна побачити на небі лише в тих випадках, коли вона пролітає над територією, де вже стемніло, але саму її все ще освітлює Сонце.

Саме такий сценарій і складеться в Україні в майбутні тижні. Щоночі можна буде побачити відразу кілька прольотів станції, коли вона буде освітлена. Для наземного спостерігача станція матиме вигляд зорі (здебільшого найяскравішої на нічному небі), що переміщається небосхилом у напрямку із заходу на схід. У середньому, тривалість прольоту становить близько 5 хвилин.

Знімок прольоту МКС, зроблений з великою витримкою. Джерело: David Duarte

Для того, щоб заздалегідь дізнатися час прольоту МКС, можна скористатися сайтом heavens-above.com. Там необхідно вибрати своє місцезнаходження в панелі, розташованій у правому верхньому кутку, а потім на головній сторінці натиснути на вкладку «МКС» у розділі під назвою «Супутники».

Також ви можете скористатися мобільним додатком Heavens-Above або якоюсь іншою програмою для смартфона, наприклад ISS Detector. Вони показують графік прольотів станції на найближчі дні та, при виборі відповідного налаштування, можуть повідомляти про його початок.

Новини інших медіа
Рій Дайсона може знищити життя на Землі
Другий шанс: NASA планує наступний політ Starliner 2026 року
Хто відповість, якщо Ілон Маск розіб’є базу на Місяці: правові діри космічної ери
Перший орбітальний запуск з території Європи призначено на 24 березня
Середземноморський детектор нейтрино розповідає про квантову гравітацію
Для школярів запускають онлайн-лекторій про технології Noosphere Ed&Tech
Супутник зазнімкував залишки стародавнього кратера в Австралії
Підліток замість немовля: у найвіддаленішій галактиці Всесвіту знайдено кисень
Приховані океани Марса: виявлені докази рідкої води під поверхнею
Ризик життям за 5 доларів на день: скільки отримали астронавти Starliner за 286 днів у космосі